Biuro, wykłady: ul. Raszyńska 48, Poznań
Miejsce rozpoczęcia jazd: ul. Zgoda 19, Poznań

Godziny pracy

  • pon. - pt. 8:00-20:00
  • sobota 8:00-14:00
  • niedziela wolne

Kto powinien skorzystać z jazdy doszkalającej?

Prowadzenie pojazdu to dla niektórych przyjemność i rozrywka, a dla innych stres i zdenerwowanie. W zależności od indywidualnych predyspozycji, niektórzy szybko uczą się panować nad samochodem, za kółkiem czują się pewnie, a egzamin zdają za pierwszym czy drugim razem. Dla niektórych jednak osób wykonywanie wielu rzeczy naraz i skupienie uwagi jednocześnie na wielu bodźcach jest bardzo trudne – tacy kursanci wiedzę z zakresu prowadzenia pojazdu oswajają wolniej, a pewność za kierownicą zyskują dopiero po wielu wyjeżdżonych godzinach. Według prawa, kursant może podejść do egzaminu państwowego po wyjeżdżeniu 30 godzin z instruktorem. W rzeczywistości wielu początkujących kierowców decyduje się na dodatkowe jazdy doszkalające.

Kto powinien skorzystać z jazdy doszkalającej?

Jazdy doszkalające ma w swojej ofercie każdy ośrodek szkolenia kierowców. Na ich wykupienie decyduje się spora ilość kursantów. Po pierwsze, egzamin państwowy to nie jest mały wydatek. Jeżeli więc ktoś nie czuje się na siłach i nadal uważa, że jeździ za słabo, powinien rozważyć dokupienie jazd – zwyczajnie po to, by nie tracić pieniędzy za oblany egzamin. Po drugie, każda godzina spędzona za kierownicą to coraz większe doświadczenie i umiejętności, ale też pewność siebie. Jak wiadomo stres, zdenerwowanie i niepewność rzadko komu wychodzą na dobre. Przepis na zdany egzamin to między innymi pewność własnych umiejętności i pozytywne nastawienie – jazdy doszkalające mogą okazać się bardzo pomocne w ich osiągnięciu.

Wybór instruktora na jazdy doszkalające

Czasem kursant tak świetnie czuje się ze swoim instruktorem, że nie ma ochoty go zmieniać. Jednak czasem warto zastanowić się, czy na jazdy doszkalające nie warto byłoby wybrać się z innym instruktorem. Po pierwsze, świeże oko może wychwycić i skorygować niewychwycone wcześniej błędy. Po drugie każdy instruktor ma swoje rady i sposoby jak ukończyć egzamin z wynikiem pozytywnym, dlatego warto porozmawiać i zasięgnąć pomocy również u innych instruktorów. Niektórzy twierdzą też, że obecność obcego instruktora stanowi pewną symulację egzaminu i przygotowuje kursanta do jazdy bez dobrze znanego instruktora przy siedzeniu obok.

© Copyright 2020 - Ośrodek Szkolenia Kierowców MASTER
Zaufane opinie